عوامل اجتماعي موثر بر سلامت (SDH)، رويكرد يكپارچه اي براي رويارويي با معضلات بهداشتي، ارتقاي سطح بهداشت عمومي و حركت به سوي «جامعه سالم تر» است.
آمار بازدید
 کل بازدید : 87322 | بازدیدکنندگان آنلاين : 7 
چهارشنبه ٢٩ شهريور ١٣٩٦
منو اصلی
معرفي مرکز
 

معرفي مرکز

بر اساس راي صادره در يکصدو نودو هفتمين جلسه مورخ 31/5/88 شوراي گسترش دانشگاههاي علوم پزشکي با تاسيس مرکز تحقيقات عوامل اجتماعي مؤثر بر سلامت دانشگاه علوم بهزيستي و توانبخشي موافقت اصولي بعمل آمد و به استناد رای صادره در دویست و سی چهارمین جلسه شورای گسترش دانشگاه های علوم پزشکی، مورخ 17/03/1393 موافقت قطعی "مرکز تحقیقات عوامل اجتماعی مؤثر برسلامت" تصویب شد.

بر طبق دورنماي مرکز، ما برآنيم که با انجام طرح هاي تحقيقاتي در سطوح منطقه اي، ملي و بين المللي با تاکيد بر تعيين کننده هاي اجتماعي مؤثر بر سلامت و تلفيق پژوهش در آموزش و مديريت سلامت جامعه، علاوه بر افزايش توليد علم در کشور، نتايج تحقيقات را به منظور گسترش عدالت در سلامت و ارتقاء سلامت در اختيار مردم قرار دهيم. مهمترين دليل اين مرکز هدايت و اجراي پژوهش هاي کاربردي و توسعه اي و توليد علم در حيطه تعيين کننده هاي اجتماعي مؤثر بر سلامت، دستيابي به عدالت در راستاي چشم انداز توسعه ملي، ترجمه دانش سلامت، ارائه رهنمود و مشاوره به سياستگذاران و متوليان سلامت، توانمندسازي و جلب مشارکت جامعه و سازمان هاي مردم نهاد، جلب حمايت سازمان ها، انتشار علم و ارتقاي سواد سلامت و.... است و اين مركز با علم و باور به قداست ذاتي دانش و پژوهش و اهميت انكار ناپذير جايگاه آنان در توسعه عدالت در سلامت و رعايت موازين اخلاقي در امر پژوهش و تكريم محقق با اتكاي به خداوند بزرگ تلاش خواهد نمود با كار تيمي و ايجاد انگيزه‌هاي متعالي براي توليد دانش و حاكميت پژوهش با تأكيد بر ارتقاي مستمر كميت و كيفيت پژوهش هاي مرتبط و اشاعه دانش حاصله گامي در جهت كمال انساني و تحقق جامعه اي سالم با اتكاي بر عدالت در سلامت بر دارد.

مرکز تحقیقات عوامل اجتماعی مؤثر بر سلامت اعلام کرد:
تقدیر از ریاست، همکاران و کارشناس مرکز تحقیقات SDH
ز مرکز تحقیقات عوامل اجتماعی مؤثر بر سلامت، ریاست مرکز، همکاران و کارشناس آن مرکز به عنوان مرکز برتر دانشگاه تقدیر به عمل آمد.
 ٠٨:٣٣ - 1395/01/22 - نظرات : ٠متن کامل >>
مرکز تحقیقات عوامل اجتماعی مؤثر بر سلامت اعلام کرد:
بازدید مدیر کل محترم پژوهش از مرکز تحقیقات SDH
بازدید مدیر کل محترم پژوهش سرکار خانم دکتر فریبا یادگاری و جناب آقای دکتر توکلی از مرکز تحقیقات عوامل اجتماعی مؤثر بر سلامت ...
 ١٣:١٦ - 1394/10/05 - نظرات : ٠متن کامل >>
تقدیر از ریاست، همکاران و کارشناس مرکز تحقیقات SDH
چاپ کتاب تاریخ شفاهی شبکه بهداشت کشور توسط پیام روشنفکر

دانشگاه علوم بهزیستی...گروه های آموزشیمراکز پژوهشی دانشگاهمراکز درمانیکتابخانه مرکزیتماس با دانشگاه

Copyright © 2009 U.S.W.R - All rights reserved . دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی