چهارشنبه ٠٢ تير ١٤٠٠
بروزرسانی
1400/02/07
جستجوی پیشرفته   جستجوی وب
آمار بازدید
 بازدید امروز : 40 | کل بازدید : 188333 
صفحه اصلي > اخبار 
اخبار > آنفلوآنزا و کووید-۱۹ در راه است!
 


 

مرکز تحقیقات عوامل اجتماعی مؤثر بر سلامت اعلام کرد:

آنفلوآنزا و کووید-۱۹ در راه است!

در همزمانی شیوع آنفلوآنزا و کووید-۱۹ چه می‌توانیم بکنیم؟

فصل پاییز و زمستان در راه است. می‌دانیم که سرماخوردگی و شیوع آنفلوانزا همراهِ ناخوشایند این فصل‌ها هستند. اما آن‌چه‌که امسال را از سال‌های پیشین متمایز می‌کند؛ همزمانیِ احتمالیِ شیوع آنفلوانزا و کوید 19 است. خوب می‌دانیم‌که آنفلوآنزا به‌تنهایی می‌تواند مشکلات جسمی متعددی به‌وجود آورد و فشار دوچندانی به بخش درمانی کشور وارد کند. پس نمی‌دانیم که روزهایی که در پیش هستند، چه‌قدر سخت خواهند بود. اما به‌یقین می‌دانیم رعایت مسائل بهداشت عمومی؛ از قبیل استفاده‌ی درست از ماسک، رعایت فاصله‌گیری بدنی، شست‌وشوی مرتب دست‌ها با آب‌و‌صابون در کاهش انتقال انواع بیماری‌های عفونی مفید و موثر است. با انجام این‌کارها، اطمینان داشته باشید روند شیوع کوید19 و همچنین آنفلوآنزا، کاهشی خواهد شد و می‌توانیم جان خود و هم‌نوعان خود را نجات داده و بخشی از مشکلات بخش درمان را کاهش دهیم و کمکی به مدافعان سلامت نماییم. یاداوری می‌نماید که اگر شما جزو افرادی هستید که نیازبه دریافت واکسن آنفلوآنزا دارید، بنابه پیشنهاد کارشناسان، امسال زودتر از سال‌های قبل اقدام کرده و این کار را تا قبل از میانه‌ی پاییز انجام دهید.

پس همگی استفاده‌ی درست از ماسک، رعایت فاصله‌گیری بدنی و شستشوی مرتب دست‌ها با آب‌و‌صابون را فراموش نمی‌کنیم و با انجام این‌کارها و رعایت سایر دستورالعمل‌های بهداشتی به کمک مدافعان سلامت کشور می‌رویم و جان خود و هم‌نوعان خود را نجات می‌دهیم.

 

1399/06/08  -  ٢٢:٥٠ / شماره خبر : ١٧٢٢١ / تعداد نمایش : 125


خروج
دسترسی سریع
 
کتابخانه مرکزی
انتشارات دانشگاه
سامانه علم سنجی
کتابخانه دیجیتال
سامانه نوپا 
DSpace

تماس با ما:

آدرس : اوين - بلوار دانشجو - خيابان كودكيار – روبروی دانشگاه شهید بهشتی - دانشگاه علوم توانبخشي و سلامت اجتماعی– مرکز تحقیقات عوامل اجتماعی مؤثر بر سلامت.

کد پستی:
1985713871

تلفن های مرکز : 71732839-021 و 71732857-021

پست الکترونیک: sdh@uswr.ac.ir

 

 

دانشگاه علوم توانبخشی وسلامت اجتماعیمعاونت تحقیقات و فناوریفرم ارتباطآرشیو اخبارنقشه سایت
Copyright © 2009 U.S.W.R - All rights reserved .University of Social Welfare and Rehabilitation Sciences